O nás

Historie naší firmy se začíná psát na jaře roku 1991, kdy moji rodiče přišli s myšlenkou… Začínali ve velmi skromných podmínkách a trezory vyráběli doslova na koleni. Dodnes vzpomínám, jak jsem jako malý kluk pobíhal po tehdejší dílně a koukal prvním dvěma zaměstnancům pod ruce.

Ačkoliv naše výroba byla zpočátku improvizovaná, moji rodiče měli od začátku jasnou vizi – tou byla kvalita bez kompromisů. Sázka na tuto hodnotu se rozhodně vyplatila.

Již za devět měsíců jsme prodali 100. trezor. Jméno naší firmy se mezi zákazníky šířilo a budovalo si svou dobrou pověst. Netrvalo dlouho a podařilo se nám získat významnou zakázku pro ministerstvo. Tato zakázka pro nás byla opravdovou výzvou. Věděli jsme ale, že pokud to dokážeme, posune nás to o velký krok kupředu. Vzhledem k tomu, že dnes čtete tyto řádky, je jasné, že jsme to dokázali.

V České republice jsme v roce 1994 měli již dobře zavedenou síť kvalitních prodejců. Během následujících let jsme obsloužili tisíce českých zákazníků. Naše trezory jsme dodali předním maloobchodním společnostem, státním institucím, ale i do řady domácností.

Zlomový okamžik přišel v roce 1995, kdy jsme podepsali smlouvu o exkluzivním zastoupení s holandskou firmou De Raat. Díky ní jsme v následujících letech dodali trezory do řady významných evropských institucí, mimo jiné do Evropského parlamentu.

V následujících letech se nám tak podařilo vybudovat perspektivní a stabilní obchodní vztahy s partnery po celé západní Evropě. Export tvoří po třech desítkách let existence podniku podstatnou část našeho odbytu. V roce 2001 jsme i díky exportním zákazníkům prodali 10 000. trezor.

V roce 2010 jsem převzal vedení naší firmy. V tomto roce jsme zároveň dosáhli úctyhodného čísla – 40 000 vyrobených trezorů.

I nadále se držím vize svých rodičů. I já sdílím jejich názor – trezor si kupujete na celý život.

Vím, že bez poctivé práce to nejde a že pokud chceme značku CHARVÁT udržet nadále na předních pozicích mezi evropskými výrobci trezorů, nesmíme usnout na vavřínech.

Filozofii naší rodinné firmy se snažím vštěpovat svým synům, aby až jednou řízení firmy převezmou, mohli nadále stavět na našich tradičních hodnotách. Zatím však spíš běhají po výrobě (stejně jako já před lety) a koukají pod ruce našim zkušeným pracovníkům.

Doufám, že Vás o kvalitě našich výrobků budeme moci přesvědčit osobně nebo prostřednictvím našich partnerů.

Jakub Charvát,
majitel a jednatel společnosti

1997–1998

old-photo08

old-photo05

old-photo04

old-photo03

old-photo02

1993

1995–1997

old-photo07

old-photo06