Nábytkové trezory

Bezpečná úschova cenností a dokumentů. Vhodné pro použití v kancelářích, obchodech nebo domácnostech. Certifikováno dle ČSN EN 1143-1 ve třídách bezpečnosti II a III.

Neutron Star (NS)

Prověřená a bezmála 30 let neustále inovovaná série trezorů. Tradiční podoba se měnila jen velmi málo a proto ani dnes nikdo z venku nepozná o jakou bezpečnostní třídu se jedná. I toto je detail, který má své opodstatnění.

Celkově je konstrukce trezoru pojata podle podmínek výroby, na kterých se toho od počátku příliš nezměnilo. Na rozdíl od konkurence jsme totiž nešli cestou betonu. A ani jsme nechtěli. Chtěli jsme najít způsob, jak dosáhnout minimálně stejné bezpečnosti, ale při menší váze celé konstrukce, která zvyšuje cenu trezoru jen při jeho manipulaci (i norma říká – trezory do 1.000 kg musí být vždy ukotveny). Našli jsme! Unikátní sendvičová skladba výplní je poskládána a spojena tak, aby vydržela maximální čas v případě útoku za použití různého nářadí. Každá jednotlivá vrstva má svoje místo a důvod proč tam je. Navíc mechanismy neustále vyvíjíme, aby byly lepší a lepší.

Vnější panty nejsou zlo – vnější panty jsou známkou dospělých trezorů. Jejích uříznutím si k ničemu nepomůžete – vypáčení dveří brání další důmyslné zajištění. Také díky vnějším pantům jste schopni trezor otevřít až o 200°, takže do trezoru nebudete lámat ruce a dostanete a uvidíte prostě všude.

Systém kotvení a jeho konstrukce splňuje přísné požadavky Evropského standardu, které musí vydržet zatížení 5 tun. Nám to ale nestačí – do standardu dáváme kotvící průchodky rovnou 2.

I do nejmenšího trezoru dáváme polici a všechny trezory NEUTRON STAR mají variabilní umístění v rámci vnitřní výšky – takže, když se Vám něco do trezoru nevejde, jednoduše posunete polici výš nebo níž a nebo ji prostě vyndáte.

Celý trezor je lakovaný strukturální barvou. Nepoužíváme práškovou barvu a máme k tomu své důvody. Povrch je hladký, takže dámské svetříky si o naše trezory rozhodně nepotrháte. A když už se stane, že ho někdo poškrábe – lze to jednoduše opravit a barva tam bude držet dál.

Variabilita konstrukce je něco, díky čemu můžeme nabídnout výrobu trezoru na míru. Rozměry jsou samozřejmostí v rámci limitu certifikace, ale vnitřní konfigurace může být opravdu pestrá – od vnitřních schránek, výsuvných rámových polic, přes plata s háčky pro uložení klíčů až po různé držáky zbraní a dalšího vybavení.

Zámky jsou pak kategorií samotnou – i tady umíme nabídnout extra možnosti. Vyberete si ze 3 základních typů zámků? Je Vám to málo? Není problém, dokážeme zámky kombinovat a případně propojovat tak, aby vznikala bezpečná, a přitom zálohovaná řešení.

Pokud máte v objektu alarm, umíme trezor připravit tak, aby se stal součástí celkové ochrany a to – skrytě.

Pohled pojišťoven

S ohledem na Váš nový (nebo i starý) trezor, věnujte pozornost podmínkám pojišťovny, u které máte případně sjednáno pojištění (majetku, domácnosti).

Každá pojišťovna si nastavuje vlastní podmínky pro zabezpečení Vaší domácnosti. Pokud má pojistka krýt škody, které by Vám v důsledku vloupání vznikly, je třeba splnit požadavky zejména na bezpečnostní třídu vybraného trezoru.

V případě, že nevíte jaké podmínky je nutné splnit při koupi nového trezoru, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se pokusíme zjistit, jakým podmínkám by nejlépe vyhovoval trezor pro Vás.