Zbraňový trezor do auta

Oslovil mě zákazník s dotazem, zda trezory opravdu vyrábíme a nejsme jen prodejce. Jeho přáním byl zbraňový trezor do auta. S výrobou zbraňových trezorů i trezorů do aut už máme zkušenosti.

Domluvili jsme se na schůzce, na které nám zákazník nastínil svou jasnou představu o tom, kam trezor umístit. Na nás zbyl „jen“ návrh a výroba trezoru. Do projektu jsme museli zakomponovat řadu podmínek. Musela být dodržena bezpečnost pro uchované předměty (v tomto případě dvě dlouhé zbraně), ale i bezpečnost posádky. Muselo být využito maximum prostoru a zároveň umožněna snadná manipulace s trezorem. Dále muselo jít trezor snadno namontovat případně demontovat. A také na něj musel jít přimontovat naviják.

Prvním bodem návrhu je vždy důkladné zaměření

Bohužel zákazníkovo auto bylo tou dobou na dlouhodobé přestavbě u jiné firmy a my jsme nechtěli ztrácet čas. Chvíli jsem hledal, a nakonec jsem našel vhodný model u jednoho pražského prodejce. Oslovil jsem ho s vysvětlením situace a musím přiznat, že tolik pochopení jsem nečekal. Během pár dní mi byl vůz zapůjčen a já ho odvezl do naší továrny, kde jsme okamžitě začali s měřením. Tímto ještě jednou děkuji zástupcům AutoPalace Spořilov za profesionální a vstřícné jednání.

Auto nám bylo zapůjčeno na 24 hodin, museli jsme tedy jednat velmi rychle. Už za pár hodin jsme měli hotový ručně vyrobený 3D model z naší truhlárny.

Práce na prototypovém vzorku

Mohli jsme začít pracovat na prototypovém vzorku, který jsme měli za pár dní připravený. Zákazník k nám přijel s loveckými zbraněmi včetně pouzder. Podle jeho připomínek jsme prototyp upravili a pokračovali v práci.

Trezor dokončen a namontován

Před pár dny jsme trezor dokončili. Trezor jsme zákazníkovi předvedli, vysvětlili, jak ním zacházet a během 30 minut také namontovali. Ze společnosti Charvát spol. s r. o. odjížděl další spokojený zákazník.

Těšíme na další výzvy!